10 ترفند کاربردی در نرم افزار اکسل

10 ترفند کاربردی در نرم افزار اکسل
در این پست می‌خوانید:

بی شک یکی از نرم افزارهایی که همه ما با آن صدها بار روبرو شده ایم و به آن نیاز داریم نرم افزار اکسل می باشد. نرم افزار اکسل یک نرم افزار قدرتمند در زمینه آنالیز و تحلیل داده ها میباشد که ما در این بخش از وبسایت مرجع مهندسی آب 10 ترفند مهم از این نرم افزار را به شما آموزش میدهیم تا روند کار شما در این نرم افزار تسریع یابد.
لیست ترفند ها :

  1. تبدیل کردن ستون به ردیف : شاید گاهی برای شما اتفاق بیوفتد که داده هایی که به صورت ستونی وارد کرده اید را بخواهید خیلی سریع به صورت افقی دربیاورید، بوسیله امکان Transpose خواهید توانست این کار را به راحتی انجام دهید.
  2. تبدیل واحد کردن اعداد : اعداد یک ستون را میتوانید با دستور Convert به واحدهای مختلف تبدیل کنید
  3. آشنایی با افزونه People Graph : اگر برای ارائه نیاز به ساخت نمودارهای انسانی ( همانند اینفوگراف ها) دارید این افزونه به کمک شما خواهد آمد
  4. هایلایت کردن اتوماتیک دسته ای از داده ها : شما خواهید توانست با قابلیت  Conditional Formatting خواهید توانست داده هایی که مد نظرتان میباشد را خیلی سریع پیدا کرده و آنها را هایلایت کنید.
  5. مخفی سازی سلولی خاص
  6. مشخص کردن سلولهای خالی در بین میلیونها سلول و حذف آنها
  7. وارد کردن فایلهای تکست (TXT) : گاهی ممکن است از نرم افزاری خاص استفاده کنید و بخواهید داده های خروجی آن را تحلیل نمایید. اکثر نرم افزارها داده های نهایی را به صورت تکست نیز منتشر میکنند که شما قادر خواهید بود این اطلاعات را در اکسل وارد نمایید.
  8. نحوه فریز کردن یا فیکس کردن سطر و ستون برای گم نشدن در حین اسکرول بین سلولها
  9. آشنایی با دستور IF برای ساخت شرایط شرطی
  10. وارد کردن آنلاین داده ها از وبسایت ها : با استفاده از این ترفند خواهید توانست یک جدول خاص را از سایتهای مورد نظر وارد اکسل کرد. نکته جالب دیگر در این ترفند این است که شما خواهید توانست شرایطی را برای اکسل تعیین کنید که داده های آن جدول در یک مدت زمان خاص رفرش و بروزسانی شوند.

در ادامه میتوانید آموزش تمام این ترفندها را مشاهده نمایید :

 

 

در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت نظرات به ما اطلاع دهید!

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید