نحوه ضبط کلیپ بوسیله پاورپوینت

نحوه ضبط کلیپ بوسیله پاورپوینت
در این پست می‌خوانید:

این روزها که تب و تاب کرونا زیاد شده و کلاس های آموزشی اکثرا به صورت مجازی درحال برگزاری هستند اهمیت محتوای دیجیتال آموزشی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. شاید شما هم از کسانی باشید که بخواهید کلیپ های آموزشی تولید بکنید، اگر در این کلیپ ها از فایل های پاورپوینت استفاده میکنید با این آموزش همراه ما باشید.در این بخش از وبسایت مرجع مهندسی آب قصد داریم قابلیتی از نرم افزار پاورپوینت به شما معرفی کنیم که بوسیله آن قادر خواهید بود از اسلایدهای خود فیلم بگیرید و صدای خود را بر روی هر اسلاید قرار بدهید.

آموزش پاورپوینت

برای شروع بر روی منو ناوبار پاور پوینت راست کلیک کنید و گزینه Customize the Ribbon رو بزنید.

اموزش پاورپوینت

در پنجره باز شده تیک Recording را بزنید و بر روی ok کلیک کنید تا این گزینه به منو پاورپوینت شما اضافه شود.

آموزش پاورپوینت

بر روی تب Recording کلیک کنید. گزینه Record Slide Show برا بزنید.

در این قسمت شما دو حالت برای شروع ضبط کلیپ دارید:
Record from Current Slide به شما این قابلیت را خواهد داد تا از هر اسلایدی که در آن هستید ضبط را شروع کنید. بوسیله گزینه Record from Begining ضبط از اسلاید اولین شروع خواهد شد.پس از انتخاب هرکدام از این گزینه ها صفحه ای همانند شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

ضبط کلیپ در پاورپوینت

1- بوسیله این قسمت میتونید ضبط رو شروع یا خاتمه بدهید. با کلیک بر روی Recrord ضبط شروع خواهد شد هر گاه بر روی Stop کلیک کنید گزینه Replay هم فعال میشود که میتونید کلیپ ضبط شده را مشاهده کنید.

2- در بخش Note’s نیز تمامی نوتهایی که برای هر اسلاید نوشتید نمایش داده میشود. البته این نت ها در ضبط کلیپ نمایش داده نمیشوند.

3- در بخش Clear قادر خواهید بود ضبط های هر اسلاید یا کل ضبط را پاک کنید. به عنوان مثال اگر در ضبط هر اسلاید به مشکل خوردید میتوانید ضبط را پاک کنید و مجدد برای همان اسلاید ضبط را انجام دهید.

از Setting نیز برای مشخص کردن ورودی میکروفن یا دوربین میتوانید استفاده کنید.

4- در این بخش میتوانید میکروفن و دوربین را فعال یا غیر فعال کنید.

5- بوسیله ابزار Pen یا highlighter و رنگهای موجود میتوان روی اسلاید خط کشید.

6- در این بخش دو زمان وجود دارد که زمان سمت چپ مدت زمان صرف شده در همان اسلاید را نشان میدهد و زمان سمت راست کل مدت زمان ضبط را نشان میدهد.

در نهایت که ضبط تمام شد بر روی گزینه stop کلیک کنید و کلید Esc را بزنید تا از محیط ضبط خارج شوید. برای ذخیره کلیپ برای شما دو حالت وجود خواهد داشت:

آموزش پاورپوینت

Save as Show: با این گزینه صدای شما روی هر اسلاید قرار خواهد گرفت و فایل پاورپوینت خروجی گرفته میشود.

Export to Video: فایل ضبط شده را به صورت فرمت ویدئویی برای شما خروجی خواهد گرفت. که پس از کلیک بر روی این گزینه پنچره زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن میتوانید کیفیت های مختلف فایل ویدئویی را انتخاب کنید و در نهایت با کلیک بر روی Creat Video فیلم خود را ذخیره نمایید.

آموزش پاورپوینت

در زیر میتوانید کلیپ آموزش این قابلیت را هم تماشا کنید:

 

مطالب مشابه: چگونه در پاورپوینت ارائه خود را حرفه ای بسازیم؟!

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید