ثبت نام در مدرسه تابستانه
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سبد خرید

معرفی نرم افزار قدرتمند ویرایش متن LanguageTool

معرفی نرم افزار قدرتمند ویرایش متن LanguageTool

اگر اهل تحقیق و نگارش متون باشید بی شک نام نرم افزارهای مختلف ویرایش متن همانند گرامرلی را شنیده اید. اما اکثر این نرم افزارها شاید زبان فارسی را پشتیبانی نکنند. نرم افزارهای فارسی همچون ویراستیار نیز چند سال است که به روزرسانی نشده است و با نسخه های جدید آفیس مشکل دارد. در این بخش از وبسایت مرجع مهندسی آب قصد داریم نرم افزاری را معرفی کنیم که علاوه بر زبان انگلیسی بیش از 20 زبان زنده دنیا را پشتیبانی میکند. نرم افزار LanguageTool یک ابزار قدرتمند جهت ویرایش متون میباشد که از زبان فارسی نیز پشتیبانی میکند.

مطلب مشابه: معرفی و دانلود نرم افزار کاربردی گرامرلی (Grammarly)

برای استفاده از این ابزار به وبسایت  languagetool.org رفته و افزونه مورد نظر را برای نرم افزارهای مختلف را دریافت کنید. همچنین در صفحه اصلی وبسایت languagetool.org شما قادر خواهید بود از ادیتور آنلاین این ابزاری برای چک کردن متنهای خود از لحاظ نگارشی استفاده نمایید.

languagetool

این ابزار قادر است بر روی مرورگرها و نرم افزارهای نگارش متن همون ورد (MS WORD) نصب شده و به صورت مستقیم استفاده شود. برای نصب در محیط ورد به روش زیر اقدام کنید:

1- وارد منوی insert شوید.

2- بر روی گزینه Get Add-ins کلیک کنید تا فروشگاه آفیس برای شما لود شود (در صورت نیاز اکانت مکروسافت بسازید)

LanguageTool

3- در پنجره باز شده languageTool را سرچ کنید.

4- با زدن دکمه Add افزونه را به ورد خود اضافه نمایید.

lang

 

شما میتوانید این افزونه را برای ادیتورهای درون مرورگر خود نیز فعال کنید:

دریافت LanguageTool برای مرورگر FireFox

دریافت LanguageTool برای مرورگر Chrome

یکی دیگر از مزایای این افزونه متن باز بود یا به اصطلاح Open Source بودن آن میباشد که شما قادر خواهید بود بوسیله آنها دستورات ویرایشی خود را به آن اضافه کنید.

 

4.7/5 - (8 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۰