معرفی ابزار کاربردی جهت انتخاب پمپ و طراحی ایستگاه های پمپاژ

معرفی ابزار کاربردی جهت انتخاب پمپ و طراحی ایستگاه های پمپاژ
در این پست می‌خوانید:

در این بخش از وبسایت مرجع مهندسی آب ابزاری را جهت انتخاب پمپ و طراحی ایستگاه های پمپاژ معرفی میکنیم.

1- ابزار  Psim2

یک ابزار آموزشی رایگان است که به مهندسان کمک می­کند مدل هایی برای سیستم های پمپاژ  طراحی کند و رفتار های هیدرولیکی آن را شبیه سازی کنند. این نرم افزار رفتار سیستم پمپاژ را مدل سازی میکند و تأثیر عملیات و طراحی را روی عملکرد دستگاه و همچنین مصرف انرژی را برای سیستم های پمپاژ سانتریفیوژ نشان می دهد.

جهت استفاده از این ابزار اینجا کلیک کنید (نیاز به فیلترشکن)

2-برنامه انتخاب پمپ شرکت پمپیران:

این برنامه که بصورت فلش نوشته شده است با عملکردی بسیار ساده قابلیت انتخاب پمپ را برای کاربر فراهم می نماید و اطلاعات لازم را در اختیار کاربر قرار می دهد. در صفحه اصلی نوع پمپ مورد نیاز خود را از نظر کاربرد انتخاب می کنید.پمپ های موجود در این بخش به سه دسته تقسیم می گردند:

پمپ های گریز از مرکز، شناور و  فشار قوی.

که در زیر هر کدام توضیحی مبنی بر نوع کارایی ، موارد استفاده و مزایای هرکدام به عنوان راهنما همراه مثال ذکر شده است.

پس از انتخاب به صفحه ای راهنمایی می گردید که منحنی هم پوشانی پمپ نام دارد. در این صفحه نمودار آبدهی بر هد پمپ ترسیم شده که با دانستن این دو مشخصه می توانید به پمپ مطلوب دست بیابید . در ضمن با حرکت موس روی این نمودار انتخابهای موجود پیشنهاد داده می شود. پس از این می توانید اطلاعاتی نظیر منحنی ها ، مناطق کارکرد بحرانی ، مشخصات عمومی ، نقشه ها و جداول مربوط به آن پمپ را مشاهده و از آن در طراحی یا سفارش پمپ مذکور استفاده کنید.

دانلود نرم افزار با لینک مستقیم

3-ابزار P.smart

نرم افزار شبیه سازی هیدرولیکی است که استفاده از آن آسان می­باشد. ارزش منحصر به فرد آن این است که به مهندسان کمک می کند که تعامل اجزای مختلف را با سیستم هیدرولیکی کلی با استفاده از استاندارد های موسسات هیدرولیک، معادله ی دارسی، معادله ی برنولی، تجزیه و تحلیل کیرشهف، معادلات موجود در مقاله ی فنی  crane  و بسیاری از صنایع که استاندارد ها پذیرفته اند راتجسم کنند.

جهت استفاده از این ابزار اینجا کلیک کنید (نیاز به فیلترشکن)

4-ابزار  Franklin Pump Select 10.6.2

این برنامه به کاربر در انتخاب پمپ بر اساس طراحی برنامه کمک میکند. کاربر هد و نیاز جریان را وارد میکند و نرم افزار گزینه ها را مطابق با معیارهای طراحی برنامه ارائه می دهد. ویژگی های اضافی شامل توانایی ارائه گزارش پمپ های دقیق، تجزیه و تحلیل هزینه ها و منحنی های کاربردی VFD می باشد.

جهت استفاده از این ابزار اینجا کلیک کنید

5- ابزار PSAT

این یک ابزار نرم افزاری رایگان برای کمک به کاربران صنعتی است تا کارایی عملیات پمپاژ سیستم را ارزیابی کند. PSAT با استفاده از داده های عملکرد پمپ در دسترس از استانداردهای موسسات هیدرولیک و داده های عملکرد موتور از پایگاه داده MotorMaster + برای محاسبه انرژی بالقوه و صرفه جویی در هزینه های مرتبط استفاده می کند. این ابزار همچنین کاربران را قادر میسازد تا فایلهای ورودی، مقادیر پیش فرض و منحنی­های سیستم را برای تجزیه و تحلیل با سایر کاربران ذخیره و بازیابی کنند.

جهت استفاده از این ابزار اینجا کلیک کنید

6- سایت آنلاین انواع محاسبات مختلف مربوط به پمپ

وبسایت پاورزون قابلیتی را برای انواع محاسبات مربوط به پمپ را طراحی کرده است که میتوانید از این لینک جهت استفاده از این قابلیت استفاده نمایید.

 

7- محاسبه آنلاین محاسبه ظرفیت سیستم کنترل های مرکزی (فیلتراسیون):

شرکت آبان دریپ ابزار آنلاینی را جهت محاسبه ظرفیت سیستم کنترل مرکزی در اختیار کاربران قرار داده است. کار با این ابزار بسیار آسان میباشد.

جهت استفاده از این ابزار اینجا کلیک نمایید.

امتیاز: post